Obóz Świętych

Добавил slavak 05 ноября, 2012 00:34 Slavic Languages Комментариев: 0   
Obóz Świętych


Author: Jean Raspail
Language: Polish
Published: Poland, 2005
Format: MP3
size: 305 Mb

Bestseller tego francuskiego utalentowanego pisarza i podróżnika, laureata wielu nagród literackich, to powieść w sposób niezwykle wnikliwy opisująca stan duchowości Zachodu, jego kondycję moralną na przełomie XX i XXI wieku. Osnową tej książki jest „morska ekspedycja” imigrantów znad Gangesu do Francji, gdzie na tle tego wydarzenia J.R. wyjątkowo trafnie dokonuje analizy mentalności współczesnych Europejczyków, niezdolnych już do jakiejkolwiek reakcji obronnej, wyzbytych wszelkich argumentów, aby odeprzeć tą inwazję, ogarniętych multikulturalizmem. Prezentuje się nam obraz Europy naiwnej, wyzbytej swojej tożsamości i indywidualności, oddającej swoje terytoria i wpływy, poddawanej ogłupiającej propagandzie mass mediów, gdzie decydującą rolę odgrywają elementy sprzyjające wszystkiemu co antyeuropejskie, antyrodzime i kosmopolityczne. To upadek cywilizacji europejskiej, której niegdysiejsze wartości i ideały, ustępują miejsca jakimś mrzonkom o „solidarności międzyludzkiej” itp. frazeologii. Tymczasem wszyscy ci, którzy przybywają do Europy, owa „flotylla ostatniej szansy”, jak propagandowo nazywają ją zwolennicy imigrantów, postrzegają świat w diametralnie odmienny sposób. Prosta kalkulacja siły i podboju bierze u nich górę nad propagandowymi formułkami o „międzynarodowej wspólnocie interesów” – liczy się podbój i zdobywanie nowych terytoriów, i to niekoniecznie w sposób pokojowy.
Zachód bowiem jest pusty, nawet jeśli w pełni jeszcze sobie tego nie uświadamia. Ta niebywale pomysłowa cywilizacja, z pewnością jedyna, która zdolna byłaby podejmować niemal nieprzezwyciężalne wyzwania trzeciego tysiąclecia – nie ma już duszy. A tymczasem – czy to w skali narodów, ras lub kultur, czy też w skali jednostki – to dusza wygrywa zawsze decydujące bitwy. Ona i tylko ona jest tarczą ze złota i spiżu, która chroni mocne narody. Nie widzę już w nas duszy.

Внимание! У вас нет прав для просмотра скрытого текста.

Сказали спасибо : benya_b.

NB: Не стоит тратить деньги на покупку платных аккаунтов на ФО! Используйте myDownloader для скачивания с DepositFiles, Rapidshare, HotFile и других ФО.

Пользуешься сервисами социальных закладок? Понравилась аудиокнига? Скачай эту аудиокнигу бесплатно или добавь её в закладки: Bookmark and Share
html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка:

« Предыдущая новость             Следующая новость »

  • 0
 (голосов: 0)
Jean Raspail, Audiobook, Polish, Triller, Religion Просмотров:  2237 Версия для печати

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

  • Файловая почта - доставка файлов из интернета почтовой бандеролью