Otec Goriot

Добавил vredina 07 февраля, 2011 10:16 Slavic Languages Комментариев: 0   
Otec Goriot

Description: Realistický román. Bohatého kupce potkává smutný osud - poté, co své dcery provdá za šlechtice, dožívá svůj život opuštěn, neboť dcery se za svého otce stydí. S osudem otce Goriota se prolíná příběh studenta Rastignaka. Rastignac přišel do Paříže plný ctižádosti a vůle vyniknout. Je však chudý a na každém kroku poznává, že nadání, schopnosti, pracovitost i charakter nejsou k ničemu, nemá-li člověk peníze. Sestřenice mu dává poučení, jak se má chovat ve společnosti, chce-li něčeho dosáhnout: "Čím chladněji budete počítat, tím rychleji půjdete nahoru. Bijte bez lítosti, budou se vás bát. Berte ženy a muže jen jako dopravní koně, které zanecháváte zchvácené na každé zastávce, tak dojdete až k vrcholu svých tužeb... Zmocní-li se vás opravdový cit, ukryjte jej jako poklad, neprozraďte ho nikdy, byl byste ztracen." Rastignac v honbě za kariérou skutečně odhazuje všechny morální zásady. Jeho praktické zkušenosti doplní bývalý trestanec Vautrin i teoretickým zdůvodněním. Vautrin má vyléčit mladého hrdinu ze zbytků iluzí. Rastignac se zprvu bouří proti jeho cynismu, a když je Vautrin odhalen jako zločinec, mladistvé iluze Rastignakovy ještě načas vítězí. Obětavě ošetřuje umírajícího Goriota, ale po jeho smrti jde "dobývat život".

Author: Honore de Balsac
Genre: classic literature, roman
Date: 1974
Duration: 2 hours
Reader: Martin Růžek, Viktor Preiss, Miloš Nedbal, Alena Vránová
Quality: 96кбит, 44100Гц Стерео
Size: 81,1 mb
Format: mp3
Language: Czech

Внимание! У вас нет прав для просмотра скрытого текста.

Сказали спасибо : verblena.

NB: Не стоит тратить деньги на покупку платных аккаунтов на ФО! Используйте myDownloader для скачивания с DepositFiles, Rapidshare, HotFile и других ФО.

Пользуешься сервисами социальных закладок? Понравилась аудиокнига? Скачай эту аудиокнигу бесплатно или добавь её в закладки: Bookmark and Share
html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка:

« Предыдущая новость             Следующая новость »

  • 85
 (голосов: 1)
Honore de Balzac Просмотров:  1959 Версия для печати

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.

  • Файловая почта - доставка файлов из интернета почтовой бандеролью